MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Fans reportáže kolem Michaela Jacksona » World Music Awards 2006

World Music Awards 2006

Autor: Jana

Zúčastnit se World music awards a vidět na vlastní oči světové hvězdy byl můj sen. Když se na internetu objevily zprávy, že 15.11.06 v Londýnské EARL´S COURT ARÉNĚ budou World music awards a mezi účinkujícími má být i KRÁL POPU MICHAEL JACKSON, myslela jsem, že se asi zblázním radostí! Neboťˇ jako dlouholetá fanynka Michaela jsem ho chtěla vidět za každou cenu. Nebyla bych to ale já, abych si nezjistila všechny možné informace a vyrazila s přáteli do Londýna :) Nojo, plánovalo se to moc hezky jen to uskutečnit... Hlavou mi běhaly otázky typu: " Bude tam MJ určitě?", "Co řeknu ve škole?" ,"Pustí mě rodiče?", "S kým tam pojedu?" "Kde vezmu peníze na cestu?"atd.Rodiče jsem nemusela vůbec přemlouvat, prostě si mě zavolali a když mi řekli: " Můžeš jet, my Ti to všechno zaplatíme, máš to od nás k Vánocům" začla jsem skákat a děkovat a byla jsem fakt happy. Ale co škola? Mamka volala paní učitelce a řekla jí to narovinu :D Odpověďˇi paní učitelky jsem nemohla věřit. "Cože?" Ona vyhrála lístky? A má tam být Michael Jackson? Já ji to táák závidím. Paní učitelka je taky velká fanynka a celý večer jsme si psaly na ICQ jen o MJ :D Takže v odjezdu mi nebránilo nic. S přáteli jsem se domlouvala, že lístky koupíme a pojedeme... Když se na netu objevila soutěž o lístky na WMA, byla jsem štěstím bez sebe :)

A jaká že to byla soutěž? Michael Jackson vzal 200 volných lístků a dal je do této soutěže, aťˇ si o ně lidé zahrají. Michael chtěl na akci vidět po dlouhé době své fanoušky, tak o lístky se jevil ohromný zájem. První "losování" proběhlo 6.11. stačilo když jste se dostali na stránky WMA vyplnili kód od MJ a vyplnili své údaje(jméno, adresa, telefon) a čekali na výherní e-mail. Když jsem vyplnila vše potřebné a klikla na SEND ruce se mi klepaly jak něco :) Po pár vteřinách mi přišel e-mail.

Ani jsem nedýchala.. Bohužel, výhra žádná, pouze 10% sleva na lístek a to ještě pod podmínkou, že si zavoláte do Londýna a zařídíte si to. "Tak to je v háji" vzdychla jsem si.  Moje špatná nálada se ale během pár minut změnila na netu jsem se dočetla, že se bude hrát ještě jedno kolo a to ve středu 8.11. Ve středu ve 21h bylo 2.kolo a co čert nechtěl, mě ve 20:30 vypadl net. Dovedete si mě asi představit, jak jsem vyváděla, skoro mě trefilo :D Ale 10 minut před 21h net naskočil :) To bylo radosti.. Hned jsem vyťukala stránky WMA a čekala až to začne. Bleskurychle jsem vyplnila kód, údaje a dala SEND. Vzápětí mi přišel e-mail. Když jsem viděla nadpis "CONGRATULATIONS" k infarktu jsem neměla daleko. V e-mailu stálo, že jsem vyhrála 2 lístky na WORLD MUSIC AWARDS 2006.

A další údaje(kdy si je mám vyzvednout, co k tomu budu potřebovat atd..) Vyskočila jsem z houpacího křesla a lapající po dechu jsem letěla do obýváku a řvala na celé kolo: " Vyhrála jsem lístky joooooooo jupíííííííí joo"
Naši jen dodali: "Ty máš takový štěstí" :D Když jsem to volala kamarádce, která měla jet taky, tak mi říká: Jak ses mohla dostat na ty stránky? "Vždyť byly úplně přetížený!"Nedalo se tam dostat". Spadlo to".. Ale to už mi zas píše Katka žes taky vyhrála lístky!! Tak jsme si pogratulovaly :) Vím jen o nás dvou z ČR kdo lístky vyhrál. Ostatní si je koupili. Během večera mi chodily maily, SMSky, že ode mě lístky koupí klidně i za tisíce....
Nebo kdybych si je nechtěla nechat, že jsou zájemci :) Lístek nakonec "ulovil" kamarád, který jel s námi.

V naší skupince nás bylo 6. Zjištovali jsme spoje, ubytování, a věci kolem cesty.. Konečný verdikt zněl: 13.11. v 17:15 odjezd z Florence do Londýna :) Autobus měl sice zpoždění a dorazil něco po 17:45 i tak jsme se moc těšili. V busu byly už holky z Ostravy (Katka, Marcela) a my (já, Kamča, David, Tomáš) jsme přistoupili. Každý jsme měli krosnu, batoh a ještě tašku :D No, věcí jak na 100 let :) Zamávala jsem rodičům z okýnka a jelo se. Před námi byla 18-ti hodinová cesta.Cesta ubíhala rychle..Pouštěly nám filmy, poslouchali jsme rádio, spali a byli rádi za každou zastávku, že se můžem protáhnout. I když, když mě Kamča vzbudila ve 3h ráno, že je pauza moc nadšená jsem nebyla :D 30minutová cesta Eurotunelem byla celkem fajn :) Autobus se s námi kymácel sem a tam a já byla ráda, když jsme byli venku :)

Do Londýna jsme přijeli 14.11. kolem 10h. Šli jsme si koupit něco na zub do Mekáče a všude byly "Free" noviny na titulku byla obrovská fotky MJ a povídání o WMA. Noviny jsme si nabrali a vydali se do našeho hotelu. Museli jsme metrem a když jsme vystoupili před námi byla EARL´S COURT ARENA zůstali jsme stát a čuměli :D Tak tady se to bude konat.. říkali jsme si. Od Areny byl náš hotel asi 2min pěšky :) Dali jsme si věci na recepci a šli jsme se porozhlédnout. Ve 13h nás pustili do pokojů my si vybalili, po cestě upravili a vydali se k hotelu kde byl Michael. Najít v londýnském metru východ je horší než v Praze na Můstku :) A to ještě musíte výtahem :( Když jsme se vymotali z metra, hledali jsme HEMPEL hotel když jsme se ptali na cestu k hotelu, každý věděl proč tam jdeme. :)

Hotel jsme našli zázrak :D U hotelu bylo novinářů, paparazziů víc než dost a těch lidí, fanoušků.. U vchodu byli bodyguardi a my se dostali do 3. řady od zábran takže jsem tam stála na zábradlí a měla super výhled na auto které bylo připraveno před hotelem a bodyguardy. Stáli jsme tam asi 30min a stále se nic nedělo. Mezitím nám přišla druhá skupinka CZ fans :) Najednou byl zmatek. Vyšel bodyguard a protože poprchávalo, roztáhl černý deštník novináři byli ve střehu a já v šoku :) ´2 metry ode mě vycházel z hotelu Michael, já jen stála a nevěřila vlastním očím. Michael nasedl do auta a my s vlajkami v ruce (na vlajkách byl MJ ) se rozeběhli za autem. Nevěděli jsme kam běžíme, hlavně že běžíme za autem :D Auto se na křižovatce zastavilo protože kolem bylo lidí.. Ale my jsme pořád běželi(to bych ale nebyla já, jak jsem běžela s tou vlajkou tak jsem se do ní zamotala a hodila držku :) auto se rozjelo a upalovalo pryč. Kluci z naší skupinky prý bušili na sklo Michaelova auta :) Já jsem se zastavila, chytala dech zatímco zbytek skupinky byl jako v tranzu. "Týýjo, viděli jste ho?" Řvali jsme jeden přes druhého :D Po zbytek odpoledne jsme se procházeli městem a k večeru zašli do kavárny a odpočinuli si u capucina:)

Kolem 18:30 jsme měli namířeno zpět do našeho hotelu a pak do internetové kavárny zjistit news.(Kluci napřed k MJ hotelu) Jdeme na metro, dávali nám noviny zdarma tak jsem si jich nabrala :) Šli jsme kolem Michaelova hotelu a slyšíme jekot. A co nevidíme.. Hafo lidí kteří upřeně koukají do okna Michaelova pokoje. Kluci tam byli taky a my se k nim samo přidaly. Dozvěděly jsme se, že Michael mával z okna a blbnul. Dlouho se nic nedělo a tak jsme s ostaními fanoušky zpívali, křičeli.. Když se najednou odhrnula záclona a viděli jsme Michaela jak drží cedulku s nápisem " I LOVE YOU" a mává. Takovou atmosféru jsem ještě nezažila, jak já ječela :D Docházelo mi, koho jsem právě viděla :D Stáli jsme u kraje a kolem nás projelo Michaelovo auto a David si sáhl na kufr se slovy : " No to si ze mě dělaj srandu, že v tomhle Mike jezdí,ne?" Wow :D Šli jsme úplně do předu a byli naproti vchodu do hotelu.

Vycházela chůva Michaelových dětí s bodyguardy, kteří měli v náručí Michaelovy děti. Kamča která byla vedle mě se ptala: "Vyšel?" "Byl to Michael?" Tak jí říkám :"Nebyl, ještě nevyšel.." Začla jsem se ptát : " Kde je?" "Tak kde je?" Viděla jsem pár metrů od sebe černou třpytivou bundu a Michaela v ní :D Začla jsem ječet jako všichni ostatní(i když si myslím, že jsem je tam musela v tu chvíli přeřvat, pač jsem pak nemohla mluvit :)) Michael mával, rozdával úsměvy a vypadal skvěle. Nasedl jako odpoledne do auta a odfrčel. Marcelka si na něj počkala na křižovatce, dostala se k autu, ale do auta bohužel ne, Michael jí naznačil, že má u sebe děti a nemůže si k sobě brát fanoušky. Někteří říkali, že Michael jel zkoušet do Areny na zítřek, tak jsme se tam rozjeli. ´U hotelu jsme potkali fanynku ze Slovenska která v Londýně žije. Když jsme vyřízení po tom dnu dojeli k Areně všude bylo plno lidí, jedna fanynka z USA chtěla koupit moji vlajku s MJ :D Smůla :) Ale Michael tam nebyl, nezkoušel, nic... Jel se s dětmi odívat na muzíkál.. Takže smůla no:(

My jsme šli na hotel, ale aby toho bylo málo, já, Katka a Marcela jsme se stěhovaly do hotelu naproti kvůli postelím... Když jsme se ubytovaly, holky šly do net kavárny kde zjistily, že po WMA je party a že tam má být Michael.. Tak jsme objednali lístky a druhý den si je vyzvedli. Zatímco holky byly v kavárně, já jsem mluvila s mamkou a taťkou po telefonu a byla úplně mimo :D Než jsme šly spát, tak jsme si daly koupel ( nešla pak zavřít voda, a kohoutek nám zůstal v ruce, nešlo vypnout topení, tak jsme u recepce vyply nějaké kotle :D Chvilku jsme si povídali o zážitcích z uběhlého dne a kolem 1h ráno šly spát. Ráno jsme vstaly kolem 8h, zašly na snídani není nad londýnské toasty :D Oblékly se do Michalovských věcí a vyrazili za zbytkem skupinky do hotelu vzdáleného od toho našeho 20m :)

Z oken jsme měli výhled na EARLS COURT ARENU a ihned poté, co jsme viděli frontu lidí až na silnici se tam rozeběhli. My výherci jsme čekali, než nám dají lístky a ostatní čekali venku. Když jsem si šla pro lístek, tak mi ta koordinátorka říká (anglicky samozřejmě :) "Vy jste byla včera u hotelu za Michaelem, že?" Řikám, že jo a ona " Na vás si pamatuju... Chvilku jí trvalo než obálku s mým jménem našla, já už viděla jak ty lístky nemaj a půjdu se zahrabat ale na třetí pokus lístky našla a já zářila jako sluníčko :D Všechny lidi rozdělili na 3 skupiny: 1) výherci, 2) co si lístky koupili a 3) co si lístky teprve půjdou koupit.

Naše skupinka se před vchodem do Areny sešla a byli jsme pohromadě, což bylo super. Ale smích mě přešel ve chvíli, když nám řekli, že nás pustí až v 17:30.. Málo mi vadilo, že bylo sotva 11:30 a my samozřejmě nalehko třeba já jsem měla jenom mikinu žejo. Foukal vítr, a sedět 2 h na novinách na chodníku nic příjemného. Kolem 14h začli pouštět ovšem jen VIP fans-tedy fanoušky, kteří tam před vchodem spali a dostali na ruku číslo. Těch bylo 100. Rázem jsme se s místem vepředu rozloučili.

Ale lidí přibývalo..Asi ve 14:30 jsme stáli ve frontě až nás pustí..Sranda byla, že komu najdou v tašce foťák, kameru zabaví a nevrátí. " Oh shit" Řekla polovina lidí :) mezi nimi i naše skupinka. Noco, vracet se nebudem a foťák koupíme kdyžtak novej.. uvažovali jsme :D Co nám v tu chvíli zbývalo...Fotáky jsme dali úplně na spod tašek a na to dali všechno možný, já jsem měla bloček na podpisy a tužku a noviny, všechno jsem to tam narvala :) U vchodu chtěli tašky vidět, tak jsem ji jen rozepla a slyším: "OK, GO" Jooooooooooo, provázla jsem :D Bylo mi líto Davida, který taky prošel jako zbytek naší skupinky, ale on měl ten foťák v kalhotech :D Zavedli nás do chodby straaaaašně moc dlouhý a tam jsme čekali do 17h. Dobrý bylo, že se tam dalo sedět na zemi.. Kolem nás se to hemžilo MJ imitátory a jeden vypadal jako kopie MJ! Jako by mu vypadl z oka. To jsem teda čuměla :) Kolem 18h se fronta hnula do fáze, že už všichni stáli a čekali c bude. Bylo tam strašný vedro, vodu nám vzali, všude lidi... Dobře mi nebylo.. V 19h to mělo vše začít, ale to my stále trčeli ve frontě.. Pouštěli snad po 20 lidech,.. Konečně jsme přišli na řadu my-naše 6ka :) Už jsme necítili nohy ale to ještě nic nebylo.. Dali nám na ruce žluté pásky, kontrolovali lístky, ale ty nám už nevrátili.. nikomu.. Bral je takovej šikmookej :D Ten lístek jsem chtěla na památku, snažila jsem se mu to tam vysvětlit, že ten lístek prostě chci ale ani výhružky, že mu narovnám oči, nepomohly a lístky stejně končily v koši.. Chytli jsme se všichni za ruce a běželi k podiu. Bodyguardi na nás ječeli ať neběžíme ale všichni co běželi za námi, je ignorovali... S místem někde poblíž podia jsem se nadobro rozloučila.... Ale asi nad námi byli všichni svatý, pač jsme se dostali do 2. řady!!!

Takže necelý 1,5m od podia!!!!! Super výhled... Show měla začít každou chvíli.. Ale já už začínala bejt fakt vysílená.. Bez vody, sotva jsem se držela na nohou.. Vodu potřeboval každý. Volali jsme na ochranku a ti nám vodu slíbili.. Mezitím tam omdlévala holka v první řadě a další dvě omdlely. Fotili jsme podium o 106, naproti nám byl teraska kde se scházely celebrity, Paris Hilton a účinkující. Vedle mě byla Marcela, z druhý strany Kamča a za náma kluci,..Ale voda nikde..... Show už začala.. Přišla moderátorka L. Lohan a začaly chodit hvězdy :) Jako první vystoupila Beynocé. Byla takovej kousek od nás :) Podávala si ruce s fanoušky, fakt bezva. Ale mě bylo čím dál tím víc zle, začaly se mi zavírat oči, padala jsem, člověk by nevěřil, co by dal za trochu vody... Po dalších 20minutách jsme se dočkali! NESLI VODU! Dali nám flašky a sotva co jsem se napila jsem byla jako znovuzrozená! Bylo mi už fajn a teď už jsme si jen užívali!

Vystoupili: Andrea Boccelli, Nelly Furtado, Bob Sinclair, Enya, Paris Hilton, Rihanna a další. Měla jsem vyndaný foťák, ale nedalo se fotit, ruce jsem měla nad sebou ale fotky nejsou kvalitní... Štěstí bylo, že tam byly obří obrazovky takže jsme viděli všechno :) Fanoušci skandovali Michaelovo jméno.. Ovšem, to nejlepší nakonec :) Při tónech písně THRILLER od MJ se na podiu objevil imitátor-Chris Brown a se svou dokonalou choreografií Michaela napodoboval. Když dozpíval, přišla Beyoncé a držela v ruce DIAMOND AWARD (cenu pro umělce, který prodal více jak 100 milionů desek) a právě tenhle rekord měl Michael Jackson se svým nejprodávanějším albem všech dob- THRILLER z roku 1983. Beynocé krátce mluvila o Michaelovi a když řekla :"Ladies, and getleman, please welcome Michael Jackson" To bylo teprve něco, všichni šíleli, řvali, skákali, volali Michaelovo jméno...

A pan mistr Jackson přišel.. Vypadal skvěle! Přebral si cenu, pronesl proslov kde děkoval za cenu a jako vždy na závěr dodal větu " I LOVE YOU" Fanoušci se mohli zbláznit, já jsem tomu nemohla věřit koukala jsem na něj s úžasem.. Michael odešel do zákulisí.. Nastalo hrobové ticho.. Na podium přišel sbor a začal zpívat píseň WE ARE THE WORLD za pár okamžiků přišel Michael a v čele se sborem šel směrem k nám. Podával si s fanoušky ruce, bral si od nich věci (jojo, jenom já, jsem musela dárek nechat na pokoji žejo) a procházel kolem nás. Říkám si: " Tyjo,to je něco, mám Michael Jacksona ani ne 1,5m od sebe, dělej něco!! :) Tak jsem z plných plic zařvala " Michaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel" Michael se otočil na naši stranu, a krásně se usmál) To se mi podlomila kolena a Michael začal zpívat solo, to už jsem se neubránila slzám. Byla jsem tak Šťastná. Když Michael dozpíval, nastalo něco, co málokdo čekal. Michael se zastavil, sundal si svou bundu podíval se kolem sebe a hodil ji mezi fanoušky. Závidím, těm, kteří alespoň kousek bundy ulovili na památku... Michael se rozloučil a odešel. Tím to haslo. Konec. Ještě dlouho jsme společně s celou Arenou vyvolávali Michaelovo jméno.. Pomalu jsme se začali rozcházet..

Vycházeli jsme z Areny a šli po Červeném koberci já jsem si to užívala plnými doušky :) Před Arenou zmatek ani nebyl.. Jen policisté říkali,ať se tam nezdržujem a jdem, že je tady moc lidí.. Sedli jsme si na lavičku a byli unešeni ze všeho :D Po tvářích mi začaly stékat slzy radosti. Marcelka se ke mně přidala se slovy : " Jsem moc ráda, že jsme viděla Michaela zase vystupovat" A já jsem ji doplnila : " To já taky, splnil se mi životní sen". Já a Tom jsme šli do hotelu,holky mi daly kartu od pokoje a já jim řikám : " A kde máme hotel?" byla jsem fakt mimo. Klepala jsem se jak blázen, brečela radostí a smála zároveň. Holky mi doporučily ať su jdu lehnout a jsem v pohodě.. Jojo, těm se to mluvilo :D Doplazila jsem se na pokoj, lehla na postel, vzala telefon a někdy v 23h volala mamce :) Dala si sprchu a už mi bylo fajn. :) Pak jsem si zabalila pač jsme ráno jeli zpět d Prahy.

A jak to dopadlo s párty? Party byla zrušena..Dalo se to čekat.. Dlouho do noci jsme s holkama probíraly večer... Pořád dokola :) Ráno jsme vstaly brzo, ještě dobalily, poklidily a hurá na snídani. Opět byly toasty, v tom Londýně snad nejí nic jinýho :D v 10h jsme se všichni sešli u hotelu šli koupit noviny věci na cestu hlavně VODU EVIAN (kterou pije i Michael, mooc dobrá):D nakupovali jsme v Tescu, opravdu v Londýně mají Tesco a tak 2x větší než u nás :) Pak jsme naposled šli ještě k EARL´S COURT ARENĚ. Tam se vyfotili na červeném koberci a pádili na metro, abychom stihli bus do Prahy. V metru z nás lidi nemohli :) Na každém z nás bylo poznat, že jsme fanoušci Michaela Jacksona :) Nastoupili jsme do autobusu směr Praha-Florenc a obsadili svá místa :) Všichni jsme seděli pohromadě a povídali si o naší společné cestě do Londýna. Zpáteční cesta byla zábavná, na rádiu nám hráli Michaela a my pořád měli téma o kterém se bavit :) Zastávky byl jen 3 po 6ti-hodinách. Stejně jsme část cesty prospali, když jsme byli na Rozvadově, cesta už se krátila.. Probudila jsem se v Letenském tunelu kolem 6h ráno. Ale byla tak unavená, že jsem hned usla. Probudila mě Kamča, že už jsme na Florenci. Jak já byla ráda, že můžu ven z busu protáhnout se.. :) Rozloučili jsme se s holkama, vzali si věci a já, Kamča, David a Tom jeli domů. Na mě čekali rodiče  a vítali nás se slovy: "Když jste odjížděli, to jste byli samá sranda a teď, rozlámaný a unavený,co?) :D Nemohla jsem našim říct ani ahoj, protože mi to moje hlasivky nedovolily, nevydala jsem ze sebe hlásku :) Nojo, no, vyřvaný hlas :)

Tak jsem se rozloučila s ostatníma a jeli jsem domů.  A celý pátek jsem prospala. Jsem moc ráda, že jsem se World music awards zúčastnila, a že se mi splnil můj životní sen- vidět Michaela. Na moji první cestu za Michaelem, nikdy nezapomenu a už se těším v Novém roce na další. Je to nezapomenutelný zážitek.

Jana
 

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Co možná nevíte:
Hudba z písně Bad byla použita v německé reklamě na prací prášek "Weisser Riese" (90. léta)

Proč Michael podstoupil tolik plastik a co si to nechal udělat s nosem?
Operace, kterou Michael kvůli svému nosu několikrát podstoupil, se jmenuje rhinoplastika a jedná se o zúžení nosu. Další operace, které Michael přiznal v roce 1993, je dolíček v bradě.

Je pravda, že byl Michael v dětství týrán svým otcem?
Ano, jak fyzicky, tak psychicky. V posledních letech jeho života se zdálo, že Michael svému otci do jisté míry odpustil. I když připustil, že ho otec týral, měl ho rád. Je ale zvláštní, že Michael svému otci říkal od dětství jménem (Joseph), nevolal na něj "tati".

Byl MJ opravdu přísný vegetarián?
MJ byl přísný vegetarián dokud nezačal mít problémy se zdravím a byla mu doktorem doporučeno jíst ryby a kuře. Jedl tedy ryby a drůbež.

Existuje nějaká písnička, kterou Michael napsal pro kouzelníky Siegfried and Roy?
Ano, jmenuje se "Mind is the magic", kterou Michael napsal a hudbu složili Michael a Bryan Loren. Od roku 1995 ji můžete slyšet na CD "Dreams and Illusions" od Siegfried and Roy.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!