MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Michael Jackson a jeho život » Jeho víra

Jeho víra

Michael Jackson vyrostl v rodině svědků Jehovových. Tuto víru vyznávala hlavně jeho matka, která vedla Michaela a jeho sourozence k víře v Boha. Michael sám v mládí toto náboženství vyznával, ale v průběhu let se od této víry distancoval. Kvůli matce, která je silně věřící svědkyně, ale Michael nikdy veřejně neřekl, že se nepokládá mezi svědky. Jak sám řekl, mnoho let tuto víru propagoval. "Každou neděli jsem se stal 'průkopníkem', což je termín používaný pro misijní práci. Trávil jsem dny na předměstí v jižní Kalifornii, chodil od dveří ke dveřím nebo stál před obchodními centry a rozdával lidem Strážnou věž. Pokračoval jsem v tom i po tom, co jsem se stal slavným, ale dokážete si představit, jak těžké to pak bylo" řekl. Když Michael natočil video k písni Thriller, znelíbil se svědkům díky okultnímu pojetí videa.

Během let byla Michaelova víra v Boha hojně diskutována. Byl spojován s různým náboženstvím, mnoho lidí tvrdilo, že se "zaručeně" stal muslimem nebo židem. Kolem roku 2003 se spekulovalo, že Michael konvertuje k Islámu. Michaelův bratr Jermaine vyznává tuto víru a nebylo tajemstvím, že by chtěl, aby i Michael konvertoval. Michael žil v roce 2007 v Bahrainu a nosil tamní tradiční oděv, ale nikdy neřekl, že by tuto víru vyznával. Média hojně informovala, že Michael se stal muslimem, ale celou tuto teorii popírá fakt, že Michael nebyl pohřben pod zem, což odporuje základním principům Islámu.Michaelova první manželka Lisa Marie Presley patřila ke scientologům, ale Michael její vyznání nesdílel.

Vodítkem pro nás může být malý červený provázek, který Michael nosil dlouhá léta na levé ruce. Jedná se o symbol kabaly, odvětví židovského náboženství.

Jasné je, že Michael byl velmi duchovně založen, věřil v Boha a studoval různá náboženství.

V roce 2000 Michael napsal esej pojednávající o jeho víře. V ní říká: "Neděle byly vždy důležitým dnem, protože právě v neděli jsem chodil do kostela a v neděli také nejvíce nacvičoval a pracoval na svém talentu, který mi Buh nadělil. Kostel byl pro mě skvělé místo, protože tam mě brali lidé jako kohokoliv jiného. Když se později reportéři dozvěděli, kam chodím, lidé i je pozvali dovnitř do kostela, protože i oni jsou přece děti Boží. Takže když se pro mě stalo nemožné chodit nadále do kostela, pěstoval jsem víru ve svém srdci, ve své hudbě a v kráse kolem mě. Ne jen v budově kostela. Ale stále postrádám dny, kdy jsem se cítil být součástí komunity. Pouze člověk, který přišel sdílet s jinými svou víru. Samozřejmě byly v mém životě dny, kdy jsem se zamýšlel nad tím, zdali Bůh existuje. Když se ale podívám na úsměv mého syna a dcery, nemám pochyby."

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Existuje nějaká písnička, kterou Michael napsal pro kouzelníky Siegfried and Roy?
Ano, jmenuje se "Mind is the magic", kterou Michael napsal a hudbu složili Michael a Bryan Loren. Od roku 1995 ji můžete slyšet na CD "Dreams and Illusions" od Siegfried and Roy.

Co možná nevíte:
Praha vydělala na koncertu Michaela u nás v roce 1996 více než 4 milióny korun.

Co možná nevíte:
Herec z filmu Sám doma, Macaulay Culkin, je kmotr Michaelova prvního dítěte, Prince.

Proč MJ nosil roušku přes obličej a brýle?
Jak sám řekl: "Protože stav mé kůže se stále zhoršuje a já jsem kompletně alergický na slunce. I když jsem ve stínu, paprsky můžou mou kůži zničit."

Co možná nevíte:
Na svatbě Elizabeth Taylor v Neverladu Michael osobně vykázal paparazziho, který skočil padákem přímo doprostřed fontánky v Neverlandu.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!