MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Michael Jackson a jeho život » Ženy jeho života

Ženy jeho života

První velmi důleživou ženou Michaelova života byla zpěvačka Diana Ross. Znal ji od dětských let a nikdy se netajil tím, že je jeho velký vzor a velká kamarádka. Patrně byla pro něj dlouholetou platonickou láskou. Do konce jeho života zůstali přáteli a Diana je dokonce zapsaná v závěti Michaela jako druhý člověk hned po jeho matce, který by se měl postarat o jeho děti.

 První vážnou známostí  Michaela Jacksona byla herečka Tatum O´Nealová. O této ženě se Michael často zmiňoval a má se za to, že zůstali v přátelském vztahu. Michael sám řekl v rozhovoru, že v době, kdy s ní chodil, nebyl psychicky zralý na vážný vztah a jejich vztah nebyl sexuální. Ve své knize Moonwalker přiznal, že byl do Tatum velmu zamilovaný a popsal ji jako andělskou bytost.


Tatiana Thumbsen, kráska z Michaelova videoklipu The way you make me feel, věnovala ve své biografii skoro všechny kapitoly vztahu s Michaelem. Nezapomněla také dodat, že je to muž se vším všudy.  Tatiana odjela s Michaelem na turné Bad a tiskem později proletěla jejich fotka, jak se líbají na jevišti.

Další velmi důleživou ženou jeho života byla herečka Brooke Shields. V rozhovoru s Oprah v roce 1993 Michael přiznal, že se scházeli u něj nebo u ní doma, a že byl do Brooke zamilovaný. Zároveň dodal, že Brooke ale nebyla první ženou, kterou kdy miloval. Brooke se nikdy o jejich vzahu s tiskem moc nebavila, ale přišla na pohřeb Michaela a pronesla nádherou řeč o jejich vztahu a o tom, jak krásný člověk byl.


Největší přítelkyní Michaela byla bezesporu herečka Elizabeth Taylor, která zemřela necelé dva roky po jeho smrti. Jejich pouto bylo velmi silné, protože oba vyrůstali jako dětské hvězdy a toto společné životní trauma je spojilo. Přátelství, které trvalo 30 let však ukončila smrt Michaela.


Svou první manželku Lisu Marii Presley si Michael vzal po 4měsíční známosti, krátce poté, co se sama rozvedla.  Je tedy jasné, že spolu chodili ač byla Lisa vdaná za svého prvního manžela. Lisu Marii znal Michael od dětských let a nikdy se netajil tím, že ji velmi miloval, a že mu svým odchodem ublížila. Rozvedli se po roku a půl manželství.  Lisa dodnes tvrdí, že jejich vztah byl velmi inzenzivní a fatální, a že byl založen na velkém citu.


Druhá žena Michaela Jacksona se jmenuje Deborah Rowe. Vzal si ji těsně po rozvodu s Lisou Marií. Možná trochu natruc Lise, která s Michaelem nechtěla mít zatím děti. Debbie mu však v brzské době porodila dvě. S Debbie má 2 děti, Prince a Paris. Rozvedli se po 2letém celkem nekonvenčním manželství a dodnes se spekuluje, zda vůbec měli milenecký vztah.

 

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Co možná nevíte:
Ve scéně s helikoptérou v klipu Who is it neučinkuje Michael, ale jeho dvojník, protože Michael neměl čas ji natočit - přesto je to natáčeno v Neverlandu na přistávací ploše

Kdo jsou Craig Fleming a Michael Fleming, kterým Michael věnoval píseň "Childhood"?
Craig Alan Fleming byl 22měsíční dítě, kterého jeho matka v roce 1995 zavraždila. Hodila ho společně s 3letým bratrem Michael Robert Jr. do moře v LA na Long Beach. Michael přežil, ale Craig se utopil. Michael se zúčastnil jeho pohřbu a dotoval nově založené charitativní středisko na jeho památku.

Co je to ATV katalog?
Michael byl vlastníkem části ATV katalogu, vlastní tedy většinu písní kapely Beatles. Také písně Elvise Presleyho a své písně. ATV katalog je největší katalog práv na hudbu na světě a kdykoliv se někde zahrajou písně z tohoto katalogu, peníze jsou Michaelovi nebo Sony. Michael ho v 80. letech zakoupil za nějakých $47.5 miliónů dolarů a v dnešní době má cenu mnoha stovek miliónů. V 90. letech sloučil Michael ATV katalog se společností Sony, které prodal 50% za 110 miliónů. Sám nyní část katalogu ještě vlastní.

Uměl MJ hrát na nějaký nástroj a jaké je vůbec jeho vzdělání?
Uměl hrát na mnoho nástrojů používaných v moderní muzice - bubny, bicí, klávesy, piáno, kytara, basa. Na HIStory albu hraje na klávesy, syntetizátor, bubny, bicí a kytaru. MJ vystudoval střední soukromou školu (typ gymplu). Díky své kariéře nikdy nešel na vysokou školu, ale vzdělával se sám.

Co možná nevíte:
Na oslavě narozenin Nelsona Mandely Michael vzal fotoaparát jednomu z paparazzi a dělal si z něho legraci.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!