MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Tvorba Michaela Jacksona » Knihy, které napsal

Knihy, které napsal

Moonwalk

Nakladatel: IFP Publishing

Jediná autobiografie Michaela Jacksona s názvem Moonwalk byla v roce 2009 opět vydána a je v prodeji. Nové vydání knihy, která byla poprvé uvedena na trh v roce 1988, bude obsahuje původní předmluvu Jacqueline Kennedyové Onassisové, úvod nově napsaný zakladatelem labelu Motown Berrym Gordym a doslov od Michaelova editora a nakladatele Shaye Arehearta.

Tato kniha je jediná, kterou o svém životě Michael napsal. Zachycuje v ní skromné začátky na Středozápadě, start kariéry s Jackson 5 i svou neuvěřitelnou sólovou dráhu. Dozvíme se v ní detaily o skládání takových hitů, jakými jsou "Human Nature", "Beat It", "Rock With You", "Billie Jean" nebo "We Are the World". Popsána je zde i postupná práce na zdokonalování charakteristického tanečního projevu, včetně legendární „měsíční chůze“. Michael v knize rovněž nechává nahlédnout do svého soukromí – zmiňuje svůj vztah k rodině a hvězdám jako jsou Diana Rossové, Gordy, Quincy Jones, Paul McCartney nebo Brooke Shieldsová.

„Vždycky jsem chtěl umět vyprávět příběhy, které by mi vycházely ze srdce. Chtěl bych sedět u krbu a vyprávět lidem – aby si dokázali představit, co vidím já, chtěl bych je rozplakat i rozesmát, vzít je s sebou na cestu pomocí něčeho tak jednoduchého, jako jsou slova. Rád bych uměl vyprávět tak, abych lidi dojal. To jsem vždycky chtěl. Představte si, jak se musí cítit velcí spisovatelé, když vědí, že ten dar mají. Někdy mi připadá, že to také umím. Je to něco, co bych chtěl rozvíjet. Psaní písní je svým způsobem podobné – také působí na lidské emoce, ale příběh je v písničkách pouze načrtnutý. Existuje jen málo knih o tom, jak správně vyprávět, jak zaujmout posluchače, jak pobavit větší počet lidí. Bez kostýmů, bez mejkapu, bez ničeho – jen vy a váš hlas a vaše schopnost změnit životy svých posluchačů, i když jen na pár minut.“ Michael Jackson v knize MoonwalkTanec jako sen (básně a úvahy)

Druhá kniha Michaela Jacksona je nesmírně krásným, provokativně osobním pohledem na svět kolem nás a na vesmír v každém z nás. Ať se jeho próza a poezie zaměřuje na tvorbu, děti celého světa, či třeba potíže slona, jeho postřehy a starostlivé účastenství nám ozřejmí, že pro Michaela Jacksona jsou důvěra, láska a víra úhelným i kameny dobře prožitého života. Někteří lidé nevědí, jak mohou udělat svět lepším, zatímco jiní mají sny, které jsou tak mocné, že obsahují vize dotýkající se každého z nás. Tanec jako sen byl napsán Michaelem Jacksonem, člověkem s vizí.  

Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2009 (reedice)
Překlad: Vladimír Hanák, Karel Sýs
Počet stran: 160

 

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Existuje nějaká písnička, kterou Michael napsal pro kouzelníky Siegfried and Roy?
Ano, jmenuje se "Mind is the magic", kterou Michael napsal a hudbu složili Michael a Bryan Loren. Od roku 1995 ji můžete slyšet na CD "Dreams and Illusions" od Siegfried and Roy.

Kdo je Deepak Chopra, kterému je věnovaná kniha "Tanec jako sen"?
Deepak Chopra je doktor, zakladatel Americké asociace ayurvedické medicíny. Napsal mnoho publikací a knih o zdraví. Michael nikdy nevysvětlil, jaký vztah k tomuto muži má.

Proč Michael podstoupil tolik plastik a co si to nechal udělat s nosem?
Operace, kterou Michael kvůli svému nosu několikrát podstoupil, se jmenuje rhinoplastika a jedná se o zúžení nosu. Další operace, které Michael přiznal v roce 1993, je dolíček v bradě.

Co možná nevíte:
Herec z filmu Sám doma, Macaulay Culkin, je kmotr Michaelova prvního dítěte, Prince.

Co možná nevíte:
Praha vydělala na koncertu Michaela u nás v roce 1996 více než 4 milióny korun.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!