MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Tvorba Michaela Jacksona » Knihy o něm

Knihy o něm

Legenda Michael Jackson

Autor: Jason King
Překlad: Jiří Fadrný
Cena: cca 950 Kč.

Biografie Krále Popu vydaná v roce 2010 disponuje se stručnější biografií Krále Popu, ale naleznete zde mnoho fotografií a mnoho z nich velmi raritní. Hlavní a nejzajímavější část této biografie je, že zde také můžete nalézt kopie velmi zajímavých dokumentů, jako je například: Závět Michaela Jackson, lístky na jakékoliv turné Krále Popu, Oddací list s Lisou Marií Presley a další!

Michael Jackson 1958-2009

Autor: David L’Hermitte
Překlad: Jiří Žák
Cena: cca 300 Kč.

Kniha od L’Hermitta je podrobnou Biografií, která začíná ihned od narození Jacksona a mapuje všechny kontroverzní situace, jako bylo zneužívání Michaelovým otcem, ale i například velké téma plastické chirurgie.  Vydáno v roce 2009.


Michael Jackson – Král Popu 1958-2009

Autor: Chris Roberts
Překlad: Karolína Horynová
Cena: cca 350 Kč.

Další z biografií, jenž byly vydány krátce po smrti Krále Popu. Tato kniha je méně obsáhlá než kniha od L’Hermitta, ovšem i tak určitě stojí za přečtení.  Život Krále Popu je mapován znovu už od jeho dětství až po jeho tragickou smrt v červnu 2009.


Michael Jackson – 1958-2009 - Obrazová Encyklopedie (Autorizoval 2009 Michael Jackson)

Autor: Adrian Grant
Cena: cca 600 Kč

Tato kniha MICHAEL JACKSON byla připravována ještě za zpěvákova života a byla Michaelem Jacksonem autorizována. Později pak byla doplněna i o události kolem smutného úmrtí zpěváka v roce 2009. Najdete v ní kompletní výčet Michaelových aktivit, zmapování jeho životní dráhy a hudby od padesátých let až do současnosti. Je doplněna stovkami barevných a černobílých fotografií. Zahrnuje všechny jeho nahrávky, koncerty, videa a ceny, osobní pozoruhodnosti, o jejichž existenci jste nevěděli. Pod neustálým hledáčkem mediálních reflektorů se jeho osobnost často zdála být odtržena od reality - zde najdete všechna fakta o Michaelově životě a smrti jako v žádné knize předtím. Sestavil ji Adrian Grant, který byl zpěvákovým blízkým přítelem. Adrian je průkopníkem mnoha projektů spojených s M. Jacksonem včetně představení Thriller Live. Michael Jackson vytvořil ta nejúžasnější videa, předváděl jedinečné taneční kroky, odehrál nepřekonatelné koncerty a zaplnil největší světová hlediště. Začal vystupovat v pěti letech, od jedenácti lámal rekordy a od 21 let byl bezkonkurenční hvězdou. V této knize najdete zkrátka vše, co chcete o tomto králi popu vědět.
(odstavec přejat z knihy.abz.cz)


Zahraniční:
The final years of Michael Jackson – Unmasked

Autor: Ian Halperin
Cena: cca 500 Kč

Kniha od Iana Halperina je kontroverzním mapováním posledních let Krále Popu. V prosince 2008 říkal Halperin celému světu, že Michaelovi zbývá poslední půlrok života. Bohužel měl pravdu a proto jeho kniha a on samotný získal na popularitě. Halperin přináší dost depresivní a smutný pohled na poslední měsíce Krále Popu, ne jeho dluhy, jeho zdravotní problémy. Ovšem tato kniha není velmi objektivní a mnoho faktů není ověřeno. Halperin nepíše o Jacksonovi z pohledu bulvárního novináře, čili tato kniha určitě i přes svá negativa není ztrátou času. V poslední řadě jeden příklad za všechny, Halperin je sice přesvědčen, že Jackson není pedofil, údajně byl ale podle něj homosexuálem.

Michael Jackson : American Master

Autor: C. Mecca
Cena: cca 500 Kč

Tato Biografie není zaměřená především na osobní život Krále Popu, je zaměřena na jeho hudební a taneční genialitu. Proto začíná od jeho prvního vystoupení v roce 1968, nikoli od jeho narození. Kniha je plná fotografií a podrobně popisuje Jacksonův talent, píli a úspěchy.

Michael Jackson: The Magic, Madness, The Whole Story, 1958-2009

Autor: J. Randy Taraborrelli
Cena: cca 300 Kč

Tato biografie od Taraborrelliho je jednou z nejzajímavějších knih o Králi Popu vůbec. Má přes 800 stran a mapuje nejenom život Krále Popu, ale i například dětství jeho otce a matky. Díky tomuto smyslu pro detail, dává autor knihy velmi objektivní pohled na život Krále Popu. Probírá všechna kontroverzní témata a dočtete se zde i o nejintimnějších situacích ze života Michaela Jacksona. I když je diskutabilní, kolik procent informací z této knihy je naprosto pravdivých, tato kniha je velmi zajímavou publikací. Taraborrelli nejenom, že Jacksona osobně zpovídal v rozhovorech, ale údajně se znal i s mnoha ostatními členy rodiny Jacksonů.

Michael Jackson Conspiracy

Autor: Aphrodite Jones
Cena: cca 400 Kč

Jones byla novinářkou, jenž v roce 1994 byla přesvědčena, že je Michael pedofil a, že by měl být za mřížemi. Ovšem v roce 2005, po svědectví celého soudu s Králem Popu a hone médií na celosvětově známého zpěváka změnila kompletně názor. V této knize očišťuje jméno Michaela Jacksona a podává pohled na oba případy zneužívání, které ukazují, jak neférově byl Jackson celým světem nenáviděn.


The Michael Jackson Tapes: A Tragic Icon Reveals His Soul in Intimate Conversation

Autor: Rabbi Shmuley Boteach

Cena: cca 400 Kč

Tato kniha jsou přepsané konverzace mezi Jacksonem a jeho přítelem, Rabínem Schmuleyem. Spolu se v roce 2000 a také 2001 často scházeli a rabín s Jacksonovým vědomím nahrával jejich rozhovory za účelem publikování Jacksonova života, ze zpěvákova pohledu. V rozhovorech se hovoří o smrti, o Elizabeth Taylor o slávě. Tyto rozhovory můžete naleznout i na našem webu.

 

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Co možná nevíte:
Invincible z roku 2001 je nejdražší album, které bylo kdy vyrobeno.

Co říká dívka na začátku Brazilské verze videa "They don´t care about us"?
"Eles nao ligam pra gente", což znamená v portugalštině "Nezajímají se o lidi".

Kdo jsou Craig Fleming a Michael Fleming, kterým Michael věnoval píseň "Childhood"?
Craig Alan Fleming byl 22měsíční dítě, kterého jeho matka v roce 1995 zavraždila. Hodila ho společně s 3letým bratrem Michael Robert Jr. do moře v LA na Long Beach. Michael přežil, ale Craig se utopil. Michael se zúčastnil jeho pohřbu a dotoval nově založené charitativní středisko na jeho památku.

Je pravda, že byl Michael v dětství týrán svým otcem?
Ano, jak fyzicky, tak psychicky. V posledních letech jeho života se zdálo, že Michael svému otci do jisté míry odpustil. I když připustil, že ho otec týral, měl ho rád. Je ale zvláštní, že Michael svému otci říkal od dětství jménem (Joseph), nevolal na něj "tati".

Proč byla Michaelova kůže teď tak světlá?
Za jeho barvu kůže může nemoc zvaná Vitiligo. Na těchto stránkách najdete i samostatnou sekci věnovanou tomuto problému.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!